ANNA TOVARNITSKA_PhD DIPLOMA.pdf
Istanbul Protocol in Ukrainian.pdf
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ЩОДО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ОНЛАЙН-ФОРМАТУ.doc

ПОЧАТОК ОСІННЬОГО СЕМЕСТРУ 2022-2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ НА КАФЕДРІ ПЕДІАТРІЇ 1 ТА МЕДИЧНОЇ ГЕНЕТИКИ

Конференція СНТ.docx

Шановні студенти!

Запрошуємо вас прийняти участь у роботі СНТ кафедри педіатрії 1 та медичної генетики.

Засідання СНТ відбудеться 16.04.21 у 13:00 в on-line форматі. Бажаючих просимо приєднатися до зустрічі з професором, д.мед.н. Абатуровим О.Є.

На засіданні будуть представлені доповіді, підготовлені студентами ДДМУ під керівництвом співробітників кафедри, для участі у ХХІ науково-медичній конференції студентів та молодих учених ДДМУ «Новини і перспективи медичної науки»:

1.    «Аутоімунний полігландулярний синдром: клінічний випадок»

Доповідач: Никутова Аліна Миколаївна - студентка VI курсу, І медичного факультету,  28 дес.

Керівники: завідувач кафедри, Заслужений діяч науки і техніки України,  д.мед.н, професор Абатуров О.Є., асистент кафедри, к.мед.н. Петренко Л.Л.

2.    «Клінічний випадок  моногенного  цукрового діабету»

Доповідач: Демиденко Анна Євгеновна - студентка V курсу, І медичного факультету, 11 дес.

Керівники: завідувач кафедри, Заслужений діяч науки і техніки України, д.мед.н, професор Абатуров О.Є., асистент кафедри, к.мед.н. Токарева Н.М.

3.    «Основні клінічні прояви хронічного гастродуоденіту у дітей шкільного віку»

Доповідач: Шевченко Олена Олександрівна- студентка V курсу, І медичного факультету, 9 дес.

Керівник: асистент кафедри, к.мед.н. Бабич В.Л.

Чекаємо на вас!!

Завідувач кафедри педіатрії 1

та медичної генетики

професор Абатуров О.Є.

Керівник СНТ кафедри

доцент Кривуша О.Л.

6-7 квітня за ініціативи кафедри "Професійних хвороб та клінічної імунології"  у онлайн-форматі відбулася щорічна науково-практична конференція "DNIPRO ALLERGO SUMMIT-2021", на якій завідувач кафедрою "Педіатрії 1 та медичної генетики", д.мед.н, професор, заслужений  діяч науки і техніки України О.Є. Абатуров та доцент кафедри, к.мед.н. В.О. Дитятковский представили сумісний доклад на тему "Роль CTACK/CCL27 та SNP гену філагріна у ризику розвитку клінічних фенотипів атопічного дерматиту у дітей"

Співробітники Кафедри у 2021 році взяли активну участь у фахових заходах, представивши результати кафедральної НДР

1.      Aleksandr Abaturov, Anna Nikulina. Association of Single Nucleotide Non-Synonymous Polymorphisms of The Leptin Receptor Gene and Feeding Behavior In Children. Virtual Keystone Symposia. Obesity: From Cell to Patient. Silverthorne, CO February 1-3, 2021. Access the meeting here: https://virtual.keystonesymposia.org/ks/live/691/page/6196/13588.

2.      Абатуров О.Є., Нікуліна А.О. Генетичні та імунологічні фактори ризику метаболічно нездорового ожиріння. Фахова школа з онлайн-трансляцією «UkrainePediatricGlobal-2021. Session 1». Київ, 24.03.2021. Посилання на трансляцію https://youtu.be/7KRJ8dKK7MM.

Під авторством співробітників Кафедри у 2021 році вийшли наступні науково-методичні видання

Абатуров О.Є., Нікуліна А.О., Петренко Л.Л. "Гіпофізарний нанізм та акромегалія." 2021, К., Логос, 94 с.

Абатуров О.Є., Марушко Т. В. "Біологічна та таргетна хворобомодифікуюча терапія ювенільного ідіопатичного артриту в дітей"2021, Д., Ліра, 120 с.

Протягом 2020 року за авторством працівників  Кафедри педіатрії 1 та медичної  генетики вийшла учбово-методична література

Зав. кафедрою, д.мед.н., професор, Заслужений діяч науки та техніки України О.Є. Абатуров, асистент, к.мед.н., доцент А.О. Нікуліна відвідали  3-6 грудня 2020 року 18 th The World Congress on Insulin Resistance, Diabetes & Cardiovascular Disease (WCIRDC), Лос-Анджелес, США та представили постерну доповідь на тему: "The role of leptin receptor gene polymorphism in the formation of insulin resistance in children".

Асистент В.Л. Бабич протягом 2020 року прийняла активну участь у роботі науково-практичних конференцій з міжнародною участю

Зав. кафедри, д.мед.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України О.Є. Абатуров, асистент В.Л. Бабич  15-17 ноября 2020 року прийняли активну участь  в роботі  The 9th International scientific and practical conference “Modern science: problems and innovations”, Стокгольм, Швеція.

Доцент О.О. Русакова протягом  2020 року прийняла активну участь  у  міжнародних конгресах та  вітчизняних  науково-практичних  конференціях  з міжнародною участю

Зав. кафедри, д.мед.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України О.Є. Абатуров, доцент, к.мед.н. О.О.

Агафонова,  асистент В.Л. Бабич  6-7 февраля 2020 року прийняли активну участь  у роботі  Inernational scientific-practical conference «Modern education systems in the USA, the EU and the Post-Soviet countries», США.

Найбільш уразливою верствою населення під час складних життєвих обставин, що склалися в Україні в цей скрутний військовий час залишаються наші маленькі пацієнти. Деякі з них відносяться до категорії внутрішньо переміщених осіб та особливо потребують як оточення нашим теплом, турботою, увагою так і організації високоякісної медичної допомоги, специфічного лікування, що також полягає в забезпеченні лікувального харчування якісними високоадаптованими сумішами.

За сприяння доктора медичних наук, Заслуженого діяча науки і техніки України, професора О.Є. Абатурова та співробтників очолюваної ним кафедри педіатрії 1 та медичної генетики, що перебувають у тісній співпраці з Благодійним Фондом «Генофонд Майбутнього», (генеральний директор Кириченко А.В., посилання на сайт: http://genefund-future.com.ua/), маленькі пацієнти дитячих відділень КЗ «Дніпровська МКЛ №9» ДМР» отримали гуманітарну допомогу у вигляді партії низьколактозних сумішей та страв пригодовування. Мирного нам неба!